Nadruk UV

Druk cyfrowy UV wykonywany jest farbami, które są utwardzane za pomocą promieni UV. Zapewnia on intensywne kolory, idealne krycie i przyczepność do danego materiału. Ta technologia pozwala drukować na powierzchniach takich jak: poliester, skóra, drewno, materiał skóropodobny, drewno, płótno, szkło, ceramika i stal. Druk cyfrowy zostaje nanoszony bezpośrednio na produkt. Wszystkie szczegóły fotografii są idealnie widoczne. Tusz na którym wykonany był nadruk zostaje utwardzany pod wpływem światła UV. Jest odporny na wodę, promienie słoneczne i wszelkie warunki atmosferyczne.

Technologia druku cyfrowego polega na utwardzaniu farb promieniami ultrafioletowymi na powierzchni materiału, który został już utwardzony. Ta metoda jest przyjazna dla środowiska oraz nie wydzielają żadnych chemicznych związków, dzięki temu można ją wykorzystać we wnętrzach. Druk cyfrowy jest również odporny na działania atmosferyczne i może być stosowany również na zewnątrz. Otrzymane wydruki posiadają idealną jakość, ich powierzchnia po drukowaniu jest sucha i pozwala to na dalszą obróbkę lub pakowanie wydruku. Technika druku cyfrowego znajduje zastosowanie w druku wielkoformatowym i na drobnych elementach.

Dodatkowo można także wykonywać nadruk na podłożach, które mają nieregularny kształty. Nowoczesna technologia druku cyfrowego UV sprawia, że można zrealizować każdy, nawet najbardziej wymagający projekt. Ogromną zaletą tej metody znakowania jest to, że jest ona tania, szybka i że przygotowanie obrazów do wydruku nie wymaga zbytnio długiego przygotowywania, ponieważ sam proces drukowania jest porównywany do drukowania na zwykłej drukarce atramentowej. Może być w każdej chwili zatrzymywana i wznawiana.