Grawerowanie laserowe

Znakowanie grawerem laserowym jest procesem, który polega na wypalaniu wiązką lasera wierzchniej warstwy danego przedmiotu. Grawer otrzymuje taki kolor jaki znajduje się pod wypalaną warstwą.

Promień laserowy wyróżnia się precyzją oraz umożliwia znakowanie różnych przedmiotów, od największych po najmniejsze, dzięki czemu grawerowane miejsce pozwala na uzyskanie charakterystycznego efektu. Wypalony grawer w postaci napisów lub wzorów są odporne na działania wszelkiego rodzaju czynników, takich jak niekorzystne warunki pogodowe, chemiczne środki, uszkodzenia lub promienie słoneczne. Podczas grawerowania laserowego wiązka lasera przetwarza kształt lub grafikę na szerokiej gamie materiałów.

Podczas tego procesu laser przesuwa się poziomo wzdłuż indywidualnych linii grawerowania. Grawerowanie laserowe to najlepszy sposób na znakowanie gadżetów reklamowych. Dzięki temu produkt jest wizytówką i symbolem danej firmy oraz spełnia się w roli upominku dla Klientów lub partnerów danej firmy. Podczas pracy ten metody można grawerować powierzchnie lub kształty, na przykład obrazy, fotografie, logotypy, wkłady koronowe, pieczątki, a także litery w różnych rozmiarach.

b doskonale współgra z różnorodnymi tworzywami sztucznymi, z drewnem, skórą, szkłem, ceramiką i z papierem. Grawerowanie laserowe pomaga tworzyć trwałe, nieusuwalne i niezmywalne wzory na każdej powierzchni.